ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi; Bilgi, firmanızın iştigallerinin sürekliliği için büyük bir ehemmiyet taşır. ISO/IEC 27001 Belgesi kıymetli bilgi birikimlerinizle mevcutlarınızı döndürmenizi ve sahip çıkmanıza destek olur.
ISO/IEC 27001, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (ISMS) ihtiyaçlarınızı vasıflandıran tek uluslararası inceleyen ölçüdür. Yeterli ve düzgün güvenlik kontrollerinin bulunmasını edinmek için düşünülmüştür.

ISO 27001:2005 Şirketlerin tehlike yönetimini ve tehlike işleme stratejileri, yetki ve mesuliyetleri, iş sürekliliği projelerini, acil durum gidişatını yönetimi prosedürleri düzenlenmesini ve muamalede bunların dokümalarının tutulmasını gerektirmektedir. Firma bütün bu çalışmalar döneminde de bilgi güvenliği stratejisi oluşturup, elemanlarını bilgi güvenliği ve riskleriyle alakalı bilgilendirmelidir. Tercih edilen denetim amaçlarının belirlenmesi ve amaçların olabilirliği ve performansının devamlı etüt edildiği canlı bir oluşum olarak bilgi güvenliği stratejisi ancak yönetimin işler dayanağı ve elemanların iştirakiyle sonuçlanabilir.
Bu, bilgi mevcutlarını korumanıza ve alakadar muhataplara, bilhassa da alıcılarının size itimat etmesine yardımcı olur. Bu standart, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sisteminizi hazırlamak, gerçekleştirmek, çalıştırmak, gözetmek, incelemek, sürdürmek ve ileriye taşımak için
prosedür muamelesini üstlenir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi

 

ISO 27001 Kimleri ilgilendirir ?

ISO 27001, dünyanın neresinde, hangi ülkesinden veya hangi iş alanında gerçekleşirse gerçekleşsin büyük küçük bütün şirketlere uygulanabilir. Bu ölçü, mali işler, sağlık, kamu ve Bilişim Teknolojileri sektörleri gibi ilimin himaye edilmesinin büyük ehemmiyete sahip olduğu iş alanlarında bilhassa ihtiyaç duyulmaktadır.

ISO 27001, Bilişim Teknolojileri müteahhit firmalar gibi bilgiyi başkaları namına çekip
çeviren firmalar için de epeyce önemlidir, müşterilere bilgi birikimlerini muhafaza altında olduğu garantisini iletmek için edinilebilir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Kurmanın Yararları

  • İşletme nasıl bilgi birikimlerinin olduğunu, değerinin farkına varır.
  • Başlatacağı denetimler ile koruma yöntemlerini saptar ve gerçekleştirerek korur.
  • Uzun seneler zarfında işini güven altına alır. Bununla birlikte bir musibet durumunda, işini sürdürebilme yeterliliğine sahip olur.
  • Başta mal alımı yaptığı firmalar olmak üzere, bilgi birikimlerinin muhafaza edileceğinden ilgili muhatapların güvenmesini sağlar.
  • Bilgiyi bir düzen sayesinde himaye eder, rastlantıya bırakmaz.
  • Alıcıları değerlendirirse, rakiplerine göre daha iyi değerlendirilir.
  • Elemanlarının motivasyonunu çoğaltır.
  • Hukuksal incelemelerin önüne geçerek engeller.
  • Üst düzeyde saygınlık sağlar.