kozanKozan Belediye meclis salonunda yapılan bir merasim ile  İSO 9001 Kalite Belgesi, Başkan Musa Öztürk’e takdim edildi. Gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile belediyenin kalite politikası, vizyon ve misyonu yenilendi. Çalışmaların tamamlanmasıyla TÜRKAK tarafından yapılan denetimler sonrasında Kozan Belediyesi 3 yıl geçerli olan ISO 9001 kalite yönetim belgesini yenilemiş oldu.

Belediye Başkanı Musa Öztürk konuşmasında, “Bu belge vatandaşa hizmet noktasında var olan sorumluluğumuzu perçinlemiş oldu. Kurum olarak, belirlediğimiz misyon, vizyon ve yönetim ilkelerimiz ışığında görevimiz olan hizmet üretme faaliyetlerini daha kaliteli hale getirtmeyi hedefliyoruz. Kalite belgemiz belediyemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından, ISO 9001 flamasının belediye önünde bayrak direğine çekildiği törene meclis üyeleri, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

ISO Belgesi, ıso belgesi, iso belgesi

ISO 9001 Belgesi hakkında bilgi vermeden önce ISO kavramını ve bu konu hakkında merak ettiğiniz konulara açıklık getirmek istiyoruz.

ISO Nedir?

ISO Nedir?

ISO Nedir?

ISO, Uluslararası Standartlar Teşkilâtı’nın ingilizcesi olan International Organization for Standardization kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Kısaca ISO ulusular arası kabul görmüş standartlar ortaya koyan bir teşkilattır. Bu kurum tarafından hazırlanan standartlar konularına göre numaralandırılır ve bu numaraların başına ISO kısaltması eklenir. Örnek verecek olursak ISO 9001 kısa ISO tarafından hazırlanmış 9001 nolu standartlardan bahseder. Bu yazımın yanı sıra ISO 9001:2008 şeklinde yazılışlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yazılışta iki nokta üst üsteden sonra gelen 2008 bu standarttın güncelleme yılını verir.

ISO Belgesi Nedir?

ISO Belgesi Nedir?

ISO Belgesi Nedir?

ISO Belgesi, ISO kuruluşu tarafından hazırlanmış ve bir çok ülke ve kurum tarafından kabul görmüş standartlara uygunluk belgelerdir. ISO Belgeleri yukarıda yazdığımız gibi sektörlere göre ve ihtiyaçlara göre çeşitlilik göstermektedir.  Kurumlar ve şirketlerin yönetim sistemlerinde standardizasyon oluşturmak için ISO 9001 standartları mevcuttur ve bu standartlara uygunluk sonucunda ISO 9001 Belgesi hazırlanır. Çevre yönetimi için ise ISO 14001 Belgesi vardır.

teklif-iste

ISO 9001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi

ISO 9001 Belgesi; Yönetim sistemlerini düzenleyen ve geliştiren ISO kuruluşunun oluşturduğu standartlara uygun belgesidir. Bu belge kısaca şirketler ve kuruluşların yaptıkları işlemlerin nasıl ve kimler tarafından yapılacağının standartlara bağlanmasıdır. Bu belge sayesinde bütün çalışanlar görevlerini bilir ve bu görevlerini nasıl gerçekleştireceğini bilir. Kalite Yönetim Sistemi oluşturulduktan sonra şirket içi iç denetim etkin bir şekilde kullanılır. Bu standart firmanın işleyişini düzenlediği için firmaların bir makine gibi çalışmasını sağlar. Bu özellik firmanın kendi için çok önemli olduğu gibi çalıştıkları mal ya da hizmet alımı satımı yaptıkları şirketler için de önemlidir. Firmalara çalıştıkları ya da iş yaptıkları diğer firmaların düzenli ve güvenilir olmasını isterler. ISO 9001 Belgesi şirketiniz yönetim sisteminin düzenli olduğunu göstererek diğer firmaların size güvenle yaklaşmasını sağlar.

Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 uygulamaları şirketlere bu şirketlerin yaptıkları işlere ve personel sayısına göre çeşitlilik göstermektedir. Şirketlerin kendileri için hazırlanmış bir kalite yönetim sistemleri olması gerekmektedir.  Örnek bir dokümantasyonun sadece başlıklarını vererek sizlere ISO 9001 Belgesi‘nin iyileştirmek ve geliştirmek istediği konular hakkında kafanızda bir fikir oluşmasını sağlayalım.

Kalite Yönetim Sistemi

Kalite Yönetim Sistemi

teklif-iste

ISO 9001 Standardı Ana Başlıkları

  1. KAPSAM
  2. ATIF YAPILAN STANDART VE/VEYA DOKÜMANLAR
  3. TERİMLER VE TARİFLER
  4. KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
  5. YÖNETİM SORUMLULUĞU
  6. KAYNAK YÖNETİMİ
  7. ÜRÜN GERÇEKLEŞTİRME
  8. ÖLÇME, ANALİZ VE İYİLEŞTİRME

Aşağıda bulunan videoda ISO 9001 Standardı oluşturulmasında kullanılan örnek bir dokümantasyonu görebilirsiniz.

ISO 9001 ve Devlet Destekleri

ISO 9001 Belgesi belgenin TÜRKAK akreditasyonlu bir firmadan alınması durumdan belge için ödediğiniz giderlerin %50’sini geri ödemesiz teşvik olarak ödüyor. TÜRKAK tarafından akredite olmayan bir kurumdan belge almanız durumunda devlet destekleri yurt içi işlemlerde destek kapsamında olmayacaksınız. Eğer ihracatçılar birliğine kayıtlı iseniz yine ISO 9001 Belgesi devlet destekleri kapsamındadır. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

ISO LOGO

 

ISO Belgesi, ıso belgesi, iso belgesi

ISO 9001 Kalite Belgesi ; Şirketlerin yönetim sistemlerini düzenleyen ISO 9001 standartlarına sahip olunduğunu gösteren belgedir.

Tam adı iso 9001 kalite yönetim sistemi olan belge şirketlerde neyin nasıl yapılacağını ve kim tarafından yapılacağının kurallarının oluşmasını sağlar.

ISO 9001 Kalite Belgesi

ISO 9001 Kalite Belgesi

ISO 9001 Kalite Belgesi almak ya da ISO 9001 Belgesi fiyatı hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Diğer ISO Belgeleri

ISO 9001 Kalite Belgesi Teklif İste

Şirketinizin ya da kuruluşunuz ihtiyacı ISO 9001 Kalite Belgesi  alım süreci ve eğer bu belgeler devlet desteği kapsamındaysa yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

ISO Belgesi Veren Firmalar; Bu belgeleri veren firmaların akredite olmaları gerekmektedir. 2 şekilde akredite olabilirler yurt içi ve yurt dışı.

Yurt içi akreditasyon kurumu TÜRKAK’tır. Bu kurumdan akredite olmuş bir firmadan belge almanız durumunda KOSGEB desteklerinden faydalanabilirsiniz ve bazı kamu ihalelerinde sadece TÜRKAK akreditasyonlu belge geçerlidir.

ISO Belgesi Veren Firmalar

ISO Belgesi Veren Firmalar

 

Yurt dışı akrediteli ISO Belgesi Veren Firmalar ise yine kendi aralarında ayrılır TÜRKAK tarafından tanınan kuruluşlardan akredite olmuş olanlar ve kabul görmemiş olan kurumlardan akredite olanlar.

Şirketimiz yurt içi ve yurt dışı akredite şirketlerle ortaklaşa çalışmaktadır ve talepleriniz doğrultusunda ister TÜRKAK ister yabancı kuruluşlar üzerinden belge tahsisi yapmaktadır.

ISO Belgesi Fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Şirketimiz İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa ve Balıkesir illerinde faaliyet göndermektedir.

ISO 9001  Kalite Yönetim Sistemi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

ISO Belgesi, ıso belgesi, iso belgesi

ISO Belgesi Nedir?

İSO ; International Organization for Standardization ( Uluslararası Standardizasyon Örgütü ) isimli kurum tarafından hazırlanmış ve bir çok ülke ve kuruluş tarafından kabul görmüş standartlar bütünüdür. İSO Belgesi ise sektörlere göre ve yapılan işe göre düzenlenmiş bu standartlara uygun hareket eden şirket ve kuruluşlara verilen belgelerdir.

ISO Belgesi Nedir?

ISO Belgesi Nedir?

ISO Belgesi sayesinde uluslararası işlemlerde çalışmayı planladığınız firmayı tanımasınız bile nasıl hareket ettiğini bilebilirsiniz. Bu sebeple İSO Belgesi bir tür güven sağlayıcı belgedir. Firmanızın sisteminin kalitesini gösterir.

ISO Belgeleri;

Şirketinizin ya da kuruluşunuz ihtiyacı olan belgelerin alım süreci ve eğer bu belgeler devlet desteği kapsamındaysa yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi olarak isimlendirilmiş ve sıklıkla sektörde, tedarik dizisinin çemberinde oluşabilecek kırılmalar veya düzendeki sorunlar, firmalara negatif yönde etki eder. Bu çeşit firmalar nedeniyle tedarik dizisiyle alakalı tehlikelerin doğru bulunması ve bu tehlikelerin dinamik bir şekilde yönetilmesinde çok büyük ehemmiyet vermektedir. Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası bir standart olup, ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi ihtiyaçlarını teşhis eder ve bu düzeni gerçekleştirmek isteyen firmalara bir yönetim şeklini sağlar.

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetimi
ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası bir standart olup, Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi ihtiyaçlarını teşhis eder ve bu sistemi gerçekleştirmek isteyen firmalara bir yönetim şekli sağlar. Frmaların, Tedarik zinciri güvenliği ile alakalı meşguliyetlerini ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001 v.b. gibi yönetim sistemleri ile bütünleştirerek, tedarik dizisindeki tehlikelerin dinamik yönetilmesini sağlamak ister.

ISO 28001 BELGESİNİ KİMLER ALIR

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi her büyüklükteki firmadan, uluslararası dünya çapında firmalara, fabrikalardan, servis depolama veya taşıma hizmeti veren şirketlere, tedarik dizisindeki herhangi bir kademesinde olan kuruluşlara değin herkes alabilir.

Detaylı Bilgi

ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetimi Sistemi, bir çok kamu kurum ve kuruluşu tarafından alınması desteklenen belgeler listesine eklenmiştir. Bu belgenin desteklenmesinde ki amaç firmaların kurumsallaşması yönünde teşvik etmektir.

ISO 9001 : 2008 ve KOSGEB Desteği

ISO 9001 - iso 9001 - ıso 9001 - ISO 9001 : 2008

ISO 9001 : 2008 Belgesi ve Devlet Destekleri

KOSGEB Genel Destekler kapsamında, belgelendirme desteği alt başlığında  ISO 9001 Standardını %50 oranında geri ödemesiz olarak destekliyor.  Bu destekten yararlanabilmek için ISO Belgelendirme işlemlerine başlamadan önce KOSGEB’ ten ön onay alınması gerekmektedir. KOSGEB’ ten destek alabilmeniz için belgenizi TÜRKAK tarafından akredite edilmiş bir belgelendirme kuruluşundan almanız gerekmektedir. Şirketimiz TÜRKAK ve Yurt Dışı Akreditasyon kurumları belgelendirme hizmeti vermektedir.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; şirket ve kuruluşların yönetim sistemlerini iyileştirebilmek için gerekli olan en temel yönetim standardıdır. ISO 9001 nedir? sorusuna verilecek en kısa cevap şirket içerisinde hangi işi kimin ve ne şekilde yapacağının tanımlanmasıdır.

ISO 9001 - iso 9001 - ıso 9001

ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin öncelikli amacı şirket içi sistemi devamlı olarak iyileştirmektir.

Bir şirkette ıso 9001:2008 standardına göre sistem oluşturmak için kullanılan iki yol vardır;

Birinci yol  kalite yönetimi konusunda uzman bir personeli kendi bünyesinde çalıştırmak ya da personellerini eğitimlere katılmasını sağlayarak kendi sistemini kurmaktır. İkinci yol ise iso 9001 danışmanlık firmalarından hizmet satın almaktır.

ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi Destek ve Teşvikleri

Şirketlerin Kalite Yönetim Sistemi‘ne sahip olmaları devlet kurum ve kuruluşları tarafından desteklenmektedir. Destek ve teşvik tutarı ve oranı belgenin alımında aracılık eden kurumun akreditasyon edildiği ülkeye göre değişmektedir.

Firmamız TÜRKAK ve muadili yabancı akreditasyon kurumları aracılığı ile hizmet sunmaktadır. Firmamızın hizmet kapsamında olan devlet destek ve teşvik danışmanlığı sayesinde alacağınız ISO 9001:2008 Belgeleri için yapacağınız ödemeler için ortalama %50 oranında geri ödemesiz belgelendirme desteği ve belgelendirme teşviki alabilirsiniz.

Belge alım süreci ve belge için devlet destekleri başvuru süreci hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

iso 9001;Bütün kuruluşlar faaliyetlerini geliştirmek ister. Bu gelişim, pazarda bulunan payı yükseltmek ya da maliyeti en aza indirmek anlamına gelebileceği gibi karşılaşılacak riskleri daha etkili bir biçimde karşılamak ya da müşteri memnuniyetini artırmak biçiminde de olabilir. Kalite yönetimi sistemi, belirlediğiniz her alanda performansı izlemeniz ve artırmanız için gereken imkanı size sağlar.

iso 9001

iso 9001

ISO 9001, dünyanın en köklü kalite standartıdır ve bugün 161 ülkede 750 bin’den fazla şirket tarafından kullanılmaktadır. Sadece kalite yönetimi sistemleri için değil genel olarak yönetim sistemleri için de standardı belirler.

Her sektörden  şirketlerin  artırılmış müşteri memnuniyeti, çalışan motivasyonu ve sürekli gelişim yoluyla başarılı olmasına yardımcı olur.

iSO 9001 belgesi alım süreci hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.