ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi olarak isimlendirilmiş ve sıklıkla sektörde, tedarik dizisinin çemberinde oluşabilecek kırılmalar veya düzendeki sorunlar, firmalara negatif yönde etki eder. Bu çeşit firmalar nedeniyle tedarik dizisiyle alakalı tehlikelerin doğru bulunması ve bu tehlikelerin dinamik bir şekilde yönetilmesinde çok büyük ehemmiyet vermektedir. Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası bir standart olup, ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi ihtiyaçlarını teşhis eder ve bu düzeni gerçekleştirmek isteyen firmalara bir yönetim şeklini sağlar.

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetimi
ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi uluslararası bir standart olup, Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi ihtiyaçlarını teşhis eder ve bu sistemi gerçekleştirmek isteyen firmalara bir yönetim şekli sağlar. Frmaların, Tedarik zinciri güvenliği ile alakalı meşguliyetlerini ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001 v.b. gibi yönetim sistemleri ile bütünleştirerek, tedarik dizisindeki tehlikelerin dinamik yönetilmesini sağlamak ister.

ISO 28001 BELGESİNİ KİMLER ALIR

ISO 28001 Tedarik Zinciri Güvenliği Yönetim Sistemi her büyüklükteki firmadan, uluslararası dünya çapında firmalara, fabrikalardan, servis depolama veya taşıma hizmeti veren şirketlere, tedarik dizisindeki herhangi bir kademesinde olan kuruluşlara değin herkes alabilir.

Detaylı Bilgi