indir

WRAS Belgesi

WRAS Belgesi

WRAS Belgesi  İngiltere içme suyu ile temas eden ürün ve malzemelere verilen uygunluk belgesidir. Bu belge İngiltere çıkışlı olmasına rağmen çoğu Avrupa ülkesinde kabul gören bir belgedir. İngiltere’ye yapacağınız ihracatlarda zorunlu olarak talep edilir. Diğer Avrupa ülkelerinde ise zorunlu olmamakla beraber bazı kurumlar satın aldıkları ürünlerin bu belgeye sahip olmasını isterler.

İki tür Wras Belgesi testi ve belgelendirmesi vardır.

  • WRAS Ürün Onayı; Kazanlar ve valfler gibi mekanik aksama sahip ürünlere verilen belge türüdür. Bu belge başvurusu için üründe kullanılan malzemelerin WRAS onayı olması belge alım sürecini hızlandıracaktır.
  • WRAS Malzeme Onayı; Kauçuk  ya da boya gibi mekanik aksamda kullanılan malzemeler için gerekli onaydır. Bu tür bir ürün üreticisi iseniz bu belgeyi almak ürettiğiniz malzemelerin dünya pazarında dolaşımı ve ticareti kolaylaşacaktır.

WRAS Belgesi Başvuru Süreci

Belge alımı için ürünlerinizin yetkilendirilmiş bir laboratuvarda testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler sonucu ürününüzün sağlığa zararlı olmadığının raporlanması durumunda belgeyi 5 yıl süreyle alabilirsiniz.

Wras Sertifikası için tarafımıza başvurduğunuz tarihten itibaren belge alım süresi ortalama 15 gün sürmektedir. Belge alımı için aynı anda birden fazla ürün için başvuru yapmanız maliyet açısından sizin için faydalı olacaktır.

Belgesinin alım şartları hakkında bilgi almak ve fiyat teklifi talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Diğer İçme Suyu Uygunluk Belgeleri;