SASO Belgesi – Suudi Arabistan

Suudi Arabistan SASO Sertifikası

Suudi Arabistan SASO Sertifikası

Saso Belgesi Suudi Arabistan tarafından ülkeye girişte zorunlu tutulan bir belgedir.

SASO Sertifikası Suudi Arabistan Standart Organisation tarafından hazırlanıp ülkeye ithal edilecek ürünlerin Suudi Arabistan standartlarına uygun olup olmadığını inceler ve denetler.

Türkiye ihracatçılarının Suudi Arabistan’a yapacağı ihracatların gümrük geçişleri sırasında bu belge talep edilecektir. 

2004 yılına kadar Suudi Arabistan’a İhraç edilen Mala Uygunluk Belgesi ihracat için yeterli iken, bu tarihten sonra SASO Belgesi zorunlu kılınmıştır.  Ürünlerinizin Suudi Arabistan gümrüklerinde kalmaması için ihracat yapmadan önce ürünlerinizin belge kapsamında olup olmadığını araştırın.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

SASO Belgesi almak için ihracat yapacağınız ürünlerin denetimden geçmesi germektedir.  Denetim için ürünlerinize ait bilgileri tarafımıza ilettikten sonra bünyemizde bulunan yetkili denetmenler ürünlerinizi yerinde denetleyecek ve Suudi Arabistan Standartlarına ve proforma faturaya uygunluğunu kontrol edecekler. Tarafımıza ilettiğiniz bilgilerin doğruluğu konusunda sorun olmaması ve ürünlerinizin standartlara uygun olması durumunda belge almaya hak kazanacaksınız.

Gerekli Evraklar

SASO Sertifikası almak için lütfen yapacağınız ihracata ait ürünlerin kalite belgeleri varsa( CE Belgesi, TSE Belgesi ya da herhangi bir kuruluştan alınan test raporları) ile birlikte proforma fatura ve ürünleri göndereceğiniz Suudi gümrüğünün bilgisini kalite@sosyalsirket.com.tr mail adresinden bize ulaştırınız.

Belge hazırlanması 2-3 gün sürmektedir ve belge alımı için öncelikle ürünlerinizin tarafımızca yerinde incelenmesi gerekmektedir.

İletişim İçin;

0212 555 00 07 – 0533 257 46 48 – 0850 885 02 52