Suudi Arabistan Şirket Kuruluşu

Suudi Arabistan Şirket Kuruluşu

Suudi Arabistan Şirket Kuruluşu ya da Suudi Arabistan şube açılışı konusunda şirketimiz uluslararası çözüm ortakları aracılığı ile sizlere şirket kuruluşu ve şube açılışı işlemlerinin Türkiye ve Suudi Arabistan ayağında profesyonel çözümler sunmaktadır.

Suudi Arabistan Şirket Kuruluşu ve şube açılışından önce Türkiye’de hazırlamanız gereken evrakların hazırlanması bu evraklara ait gerekli onayların alınması ve işlemlerin Türkiye kısmı tamamlandıktan sonra Suudi Arabistan kanunlarında göre yapılması gereken işlemlerin yapılması ile birlikte paket olarak hizmet sunmaktayız.

Konu hakkında fiyat teklifi ve bilgi talebiniz için bizimle bilgi@sosyalsirket.com.tr mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. Talep mailinizde lütfen yapacağınız işin kapsamını, Suudi Arabistan çalışma izni ya da oturma iznininiz olup olmadığınız ve Türkiye’de kurulu bir şirketiniz olup olmadığını belirtiniz. Talep mailleri gizlilik taahhüdümüz altında olup, mailleriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Kuruluş Yapacağınız Yapı Türleri;

 • Suudi Arabistan Limited Şirket Kuruluşu
 • Suudi Arabistan Anonim Şirket Kuruluşu
 • Suudi Arabistan Şube Açılışı
 • Suudi Arabistan Tanıtım Ofisi Kuruluşu

Şirketimiz Suudi Arabistan için aşağıdaki konularda hizmet sunmaktadır.

 • Şirket Kuruluşu ve Şube Açılışı
 • Devlet Destek ve Teşvikleri Danışmanlığı
 • Çalışma izni ( Çalışma izni sadece şirket kuruluşu sırasında gerekli izinleri kapsar )

Suudi Arabistan Hakkında

 • Suudi Arabistan Para Birimi: Riyal
 • Suudi Arabistan Kurumlar Vergisi Oranı: %20
 • Suudi Arabistan KDV Oranı: %0
 • Türkiye ile çifte vergilendirme anlaşması: Var
 • Suudi Arabistan Şirket Türleri: Limited Şirket (LLC), Anonim Şirket ( JSC)
 • Sermaye Tutarları: Limited Şirket =

Devlet Destek ve Teşvikleri

Suudi Arabistan Şirket Kuruluşu ve şube açılışı yapmanız durumunda alabileceğiniz devlet destek ve teşvikleri aşağıdaki gibidir.

1- Kira Desteği;

Kira desteğinden en fazla 15 birim için yararlanılabilir. Kira desteği, tanıtım desteği ve marka tescili ve korunması desteği süreleri 4 yıldır.

Kira desteğinde destek süresi birim başına verilir.

DESTEK TÜRÜ

DESTEK ORANI

AZAMİ DESTEK MİKTARI (USD)/YIL

(Üretim Şirketleri) Mağaza kirası %60 120.000
(Üretim Şirketleri) Ofis, showroom, depo veya reyon kiraları %60 100.000
(Al-Sat Şirketleri) Mağaza kirası %50 100.000
(Al-Sat Şirketleri) Ofis, showroom, depo veya reyon kiraları %50 75.000

 

2- Tanıtım Desteği;

Bu ülkede yapacağınız tanıtım faaliyetleri tanıtım yapacağınız markanın şirketinize ait olması durumunda Ekonomi Bakanlığı tarafından teşvik ve destek kapsamına alınmıştır.

Şirketlerin yurt dışına yönelik olarak gerçekleştirilen görsel ve yazılı tanıtım (Yurt dışına yönelik yayın yapan Türk televizyonları, gazeteleri ile yurt dışında Türkçe yayın yapan televizyonlar, gazeteler vb. basın yayın organlarında verilecek reklâmlara ilişkin harcamalar destek kapsamında değerlendirilmez.), sponsorluk, yurt dışı birimlerinin internet sayfasına ilişkin tasarım, reklâm panoları, yabancı dilde hazırlanmış firma katalogları, broşürler, eşantiyon ve tanıtım malzemeleri, elektronik ortamda tanıtım sitelerine verilen reklâm, ürünlerin satışa sunulduğu ve üzerinde şirketin markasının yer aldığı stand/soğutucu, defile, tanıtım amaçlı görsel ürün sunumu, seminer/konferans düzenleme giderleri desteklenir.

Türkiye’de üretilen ürünlerle ilgili olarak yurt dışında gerçekleştirilen reklâm, tanıtım ve pazarlama giderleri; % 60 oranında ve yurt dışı birimin bulunduğu her bir ülke için yıllık en fazla 150.000 ABD Dolarına kadar desteklenir.

3- Marka Tescil Desteği;

Şirketlerin yurt içi marka tescil belgesine sahip oldukları markalarının yurt dışında tescili ve korunmasına ilişkin giderleri, % 50 oranında ve yıllık en fazla 50.000 ABD Dolar’ına kadar desteklenir.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.