Saso-belgesi

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

SASO Belgesi, Suudi Arabistan’a ihracat yapacak ihracatçıların ihracat öncesi alması zorunlu olan bir belgedir. Bu belgeyi almak için Suudi Arabistan devleti çeşitli kurum ve şirketleri yetkilendirmiştir. TÜV, TSE, İntertek gibi kurumlar Türkiye’de bu belgeyi vermek için yetkilidir. Şirketimiz belgeyi alabilmeniz için gerekli olan denetim işlemleri konusunda yetkili olup, belge çıkartma konusunda da hizmet vermektedir.

Belgeyi alabilmek için öncelikle bize mail yoluyla ( kalite@sosyalsirket.com.tr ) aşağıdaki bilgileri ulaştırmanız gerekmektedir.

  • Şirketinizin Adı
  • İletişim Bilgileriniz
  • Proforma Fatura
  • Ürünlerinize ait varsa kalite belgeleri
  • Şirketinize ait varsa İSO Belgeleri

Bu evrakları bize ulaştırdıktan sonra size Belge + Denetim fiyat teklifimizi göndereceğiz. Kabul etmenizin ardından denetim için bir gün belirleyerek ürünlerinizi yerinde denetleyeceğiz. Gönderdiğiniz kalite belgeleri ve proforma faturaya ürünleriniz uygunsa bir rapor düzenleyip SASO Belgesi hazırlayacağız.

İşlem ortalama 3-4 gün sürmektedir ve denetim yapabilmemiz için ürünlerin inceleyebileceğimiz şekilde muhafaza etmeniz gerekmektedir.  Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.