şirket-kuruluşu

Otelcilik faaliyet gösteren ya da göstermeyi planlayan şirketler için hazırladığımız kısa bir bilgilendirme yazısıdır. Bu yazımızda sektör için şirket kuruluşu, alabileceğiniz kalite, hizmet ve ürün belgeleri ve kullanabileceğiniz devlet destekleri hakkında bilgi vereceğiz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Otelcilik Şirket Kuruluşu

Sektörde faaliyet göstermeyi planlıyorsanız şahıs işletmesi, limited şirket ya da anonim şirket olarak şirket kuruluşu yapabilirsiniz. Bu kuruluş türlerinin kendi aralarında artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. Bu konuda uzman tavsiyemiz kuruluş için  sermaye şirketlerinden ( Limited Şirket, Anonim Şirket ) birisini seçmenizdir. Daha doğru karar verebilmek yapacağınız iş hakkında daha fazla ayrıntıya ihtiyaç vardır. Bu bilgiler ışığında yapmak istediğiniz iş için vergi ve hukuki anlamda en uygun kuruluş yöntemi seçilebilir. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otelcilik Devlet Destekleri

  • KOSGEB Destekleri; Sektörde faaliyet gösteren şirketler 250 personelden az personeli olması durumunda ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 40.000.000 TL’nin altında olması durumda KOSGEB Desteklerinden yararlanabilmektedir. Bu destek kapsamında; Kuruluş aşamasında kuruluş maliyetleri için, üniversite mezunu personel çalıştırması durumunda bu personelin maaş ödemesi için, yurt içi marka ve patent tescili için, katalog ve broşür maliyetleri için, yurt içi fuarlara katılım maliyetleri için, kalite belgeleri alımı için, projeleri için, aldıkları danışmanlık hizmetleri için ve  katıldıkları eğitimler geri ödemesiz destek alabilirler.
  • Yatırım Teşvik Belgesi; Sektör faaliyet gösterecek firmalar yapacakları yatırımlar için yatırım teşvik belgesi alabilir ve bu belge kapsamında kredi faiz indirimi, vergi indirimi, sigorta primi indirimi ve yatırım yeri tahsisi desteklerinden faydalanabilirler.
  • Sağlık Turizmi Teşviki; Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz teşvik ve destekler genel bilgilerdir. Şirketiniz hakkında özel bir rapor hazırlanmasını istiyorsanız burayı tıklayarak açılan formu eksiksiz doldurunuz.

Otelcilik Belgelendirme

Sektörde kullanabileceğiniz ve sahip olmadınız durumunda size rakiplerinizin arasından sıyrılma şansı tanıyacak kalite belgeleri;

Daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.