EAC Belgesi

EAC Belgesi

EAC Belgesi Nedir?

1 Ocak 2010 tarihinde Rusya , Kazakistan ve Beyaz Rusya birlikteliğinde Avrupa Birliği’ne bir alternatif olarak kurulan Avrasya Birliği, Avrupa Birliğinde bulunan Gümrük Birliği benzeri bir oluşumu bu yeni oluşumda da hayata geçirdiler. Avrasya Birliği üyesi olan ülkeler bu birlik kurulmadan önce kendi ürün standartları mevcuttu ( GOST R, GOST K vb. ). Yeni kurulan Gümrük Birliği ile ülkelerin ayrı ayrı sahip oldukları düzenlemeler birlik tarafından tekrar düzenlendi ve tek bir çatı altında toplandı. Bu yeni standartların genel adı EAC Belgesi ( EAC Mark )’dir.

EAC Belgesi, ihracat esnasında gümrüklerde ve iç pazarda satış yapılırken kontrol kapsamındadır. Bu belgeye sahip olmayan ürünlerin ülkeye girişleri ve yerel pazarda satışları yasaklanmıştır.

Belge alım süreci ve fiyat teklifleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Rusya İhracat

Rusya İhracat

Rusya Şirket Kuruluşu

Şirketimiz, Rusya’da bulunan çözüm ortakları ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda şirket kuruluşu, şube açılışı ve irtibat ofisi açılışlarında danışmanlık hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmeti kapsamında firmanızın gerekli şartları taşıması durumunda yeni kurulacak şirket ve şube için devlet destekleri başvuruları süreçleri için adına başvuru sürecini yönetmektedir.

Şirket kuruluşu işlemlerinden sonra devlet desteklerine başvurarak ödediğiniz kiralar için ortalama yıllık 120.000 USD geri ödemesiz destek kullanabilirsiniz.

Rusya İhracat Belgeleri

Rusya’ya ihracat yapmak isteyen firmalar, ihracat yapacakları ürün gruplarına göre çeşitli belgelere ihtiyaç duymaktadır. Bu belgeler genel olarak GOST Belgesi ve EAC Belgesi‘dir.

Belge süreci ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Rusya Marka Başvurusu