ACS Sertfikası; Fransa’ya ihracat yapacak firmaların ürünlerinin içme suyu ile temas eden ürünler olması durumunda alması zorunlu olan bir belgedir. Belge alım süreci ortalama bir ay sürmekte olup, belge alımı için ürünlerin laboratuvar testlerinden geçmesi gerekmektedir.

ACS Belgesi

ACS Belgesi

ACS Sertfikası Devlet Destekleri

ACS Sertfikası Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracat destekleri kapsamında geri ödemesiz olarak %50 oranında desteklenmektedir. Teşvik kapsamında alınabilecek giderler;

  • Müracaat ve doküman inceleme giderleri
  • Belgelendirme tetkik giderleri
  • İlk yıla ait belge kullanım ücretleri
  • Test/analiz raporu giderleri
  • Zorunlu Kayıt Ücretleri
  • Tarım ürünleri analizine ilişkin Sağlık sertifika ücreti
  • Tarım ürünleri analizine ilişkin akreditasyon ücreti

Belgenin alımı ve devlet destekleri başvurusu hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

SASO Belgesi – Suudi Arabistan

Suudi Arabistan SASO Sertifikası

Suudi Arabistan SASO Sertifikası

Saso Belgesi Suudi Arabistan tarafından ülkeye girişte zorunlu tutulan bir belgedir.

SASO Sertifikası Suudi Arabistan Standart Organisation tarafından hazırlanıp ülkeye ithal edilecek ürünlerin Suudi Arabistan standartlarına uygun olup olmadığını inceler ve denetler.

Türkiye ihracatçılarının Suudi Arabistan’a yapacağı ihracatların gümrük geçişleri sırasında bu belge talep edilecektir. 

2004 yılına kadar Suudi Arabistan’a İhraç edilen Mala Uygunluk Belgesi ihracat için yeterli iken, bu tarihten sonra SASO Belgesi zorunlu kılınmıştır.  Ürünlerinizin Suudi Arabistan gümrüklerinde kalmaması için ihracat yapmadan önce ürünlerinizin belge kapsamında olup olmadığını araştırın.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

SASO Belgesi almak için ihracat yapacağınız ürünlerin denetimden geçmesi germektedir.  Denetim için ürünlerinize ait bilgileri tarafımıza ilettikten sonra bünyemizde bulunan yetkili denetmenler ürünlerinizi yerinde denetleyecek ve Suudi Arabistan Standartlarına ve proforma faturaya uygunluğunu kontrol edecekler. Tarafımıza ilettiğiniz bilgilerin doğruluğu konusunda sorun olmaması ve ürünlerinizin standartlara uygun olması durumunda belge almaya hak kazanacaksınız.

Gerekli Evraklar

SASO Sertifikası almak için lütfen yapacağınız ihracata ait ürünlerin kalite belgeleri varsa( CE Belgesi, TSE Belgesi ya da herhangi bir kuruluştan alınan test raporları) ile birlikte proforma fatura ve ürünleri göndereceğiniz Suudi gümrüğünün bilgisini kalite@sosyalsirket.com.tr mail adresinden bize ulaştırınız.

Belge hazırlanması 2-3 gün sürmektedir ve belge alımı için öncelikle ürünlerinizin tarafımızca yerinde incelenmesi gerekmektedir.

İletişim İçin;

0212 555 00 07 – 0533 257 46 48 – 0850 885 02 52

ACS Belgesi – Attestation De Conformite Sanitaire

Fransa’da içme suyu ile  teması bulunan  malzeme ve ürünler için gerekli malzeme güvenli olduğunu belirten sertifakadır.  Üreticilerin Fransa’ya ihracat yapabilmeleri için ACS Belgesi alması gerekmektedir. Bu sertifika için ödenen ücretler devlet destekleri kapsamındadır. Bu konuda destek almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Su ile temas edecek olan bir üründe kullanılan bütün malzemeler incelenir.

ACS Belgesi

ACS Belgesi

Malzemeler pozitif listeye uygunsa ve gerekli test başarıyla tamamlanırsa, ACS Belgesi 5 yıl süreyle geçerli olmak üzere verilir.

ACS Belgesi Fransa