GCC-GSO Sertifikası

GCC-GSO Sertifikası

GCC-GSO Sertifikası, Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine yapılacak ihracatlarda 01.07.2016 tarihinden sonra zorunlu olan bir belgedir.

Belge şimdilik sadece elektronik ürünlerde ve oyuncak ihracatlarında istenecektir.  Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerinde bulunan müşterileriniz ihracat anlaşmanız sırasında sizden GCC-GSO Belgesi adıyla ya da G Mark adıyla bu belgeyi talep edebilir.

Belge alımı ortalama bir ay sürmektedir bu nedenle ihracat işlemleriniz için önceden belge alım sürecini başlatmanız gerekmektedir.

GCC-GSO Belgesi – G Mark Talep Edecek Ülkeler

 1. Birleşik Arap Emirlikleri
 2. Bahrain
 3. Suudi Arabistan
 4. Amman
 5. Katar
 6. Kuveyt
 7. Yemen

GCC-GSO SertifikasıG-Mark için ürünlerin CB, EMC Raporu ve Risk analizi raporuna sahip olmanız gerekmektedir.

Belge alımı sorularınız ve fiyat teklifi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

SASO Belgesi Nedir?

SASO Belgesi Nedir?

SASO Belgesi Nedir?

SASO Belgesi, Suudi Arabistan’a  yapılacak ihracatlar için sevkıyat öncesi gözetim raporu belgesidir. Amacı Suudi Arabistan’a yapılacak ihracata ait ürünlerin Suudi Arabistan ülke standartlarına uygun olup olmadığı ve ürünlerin proforma faturaya uygun olup olmadığının sevkıyat yola çıkmadan önce incelenmesidir.

Belge alımı için ürünlerin henüz Türkiye’den ayrılmamış olması gerekmektedir. Ürün denetimi için ürünlerin fotoğrafları ve kalite belgeleri denetçimiz tarafından yerinde incelenecek ve uygunluk onayı verilecektir.

Belgenin teslim süresi evrakların tam olarak tarafımıza ulaşmasından sonra 2-3 gündür. SASO Belgesi olmayan ürünlerin Suudi gümrüklerinden geçmeleri zor olup, gümrükte sorun yaşamamak adına ihracatı göndermeden önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Konu hakkında daha azla bilgi için ve fiyat teklifi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

SASO Belgesi İçin Gerekli Evraklar

SASO Belgesi İçin Gerekli Evraklar

SASO Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Suudi Arabistan’a yapılacak ihracatlarda zorunlu olan SASO Belgesi almak için firmaların aşağıdaki evrakları ve bilgileri hazır bulundurmaları gerekmektedir.

 • Şirketinizin Adı
 • İletişim Bilgileriniz
 • Proforma Fatura
 • Ürünlerinize ait varsa kalite belgeleri
 • Şirketinize ait varsa İSO Belgeleri

Bu belge ve bilgiler tarafımıza ulaştırıldıktan sonra sizden denetim için bir tarih talebimiz olacak. Bu tarihin belirlenmesinden sonra ihracat yapılacak ürünlerin verdiğiniz bilgilerle doğruluğu incelenecek ve SASO Belgesi alımı için bir sorun yoksa belgeniz düzenlenecektir.

SASO Belgesi için gerekli evraklar listesinde bulunan evrak ve bilgilerden eksik bulunması durumunda denetimi ve belgelendirme süresi uzayacaktır.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için fiyat teklifi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Saso-belgesi

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

SASO Belgesi, Suudi Arabistan’a ihracat yapacak ihracatçıların ihracat öncesi alması zorunlu olan bir belgedir. Bu belgeyi almak için Suudi Arabistan devleti çeşitli kurum ve şirketleri yetkilendirmiştir. TÜV, TSE, İntertek gibi kurumlar Türkiye’de bu belgeyi vermek için yetkilidir. Şirketimiz belgeyi alabilmeniz için gerekli olan denetim işlemleri konusunda yetkili olup, belge çıkartma konusunda da hizmet vermektedir.

Belgeyi alabilmek için öncelikle bize mail yoluyla ( kalite@sosyalsirket.com.tr ) aşağıdaki bilgileri ulaştırmanız gerekmektedir.

 • Şirketinizin Adı
 • İletişim Bilgileriniz
 • Proforma Fatura
 • Ürünlerinize ait varsa kalite belgeleri
 • Şirketinize ait varsa İSO Belgeleri

Bu evrakları bize ulaştırdıktan sonra size Belge + Denetim fiyat teklifimizi göndereceğiz. Kabul etmenizin ardından denetim için bir gün belirleyerek ürünlerinizi yerinde denetleyeceğiz. Gönderdiğiniz kalite belgeleri ve proforma faturaya ürünleriniz uygunsa bir rapor düzenleyip SASO Belgesi hazırlayacağız.

İşlem ortalama 3-4 gün sürmektedir ve denetim yapabilmemiz için ürünlerin inceleyebileceğimiz şekilde muhafaza etmeniz gerekmektedir.  Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saso-belgesi

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

SASO Belgesi Nasıl Alınır, sorusunun cevabı öncelikle ihracat yapacağınız ürünlerinizin belli olması gerekmektedir. Daha sonra bu ürünler için bir proforma fatura hazırlayacaksınız. Bu işlemden sonra SASO Belgesi için gerekli evraklar yazımızda yazılı evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bizimle iletişime geçmeniz durumunda sizlere doldurmanız için bir kaç form göndereceğiniz. SASO Belgesi için gerekli bu formu eksiksiz doldurmanız durumunda ve bahsedilen evrakların hazır olması durumunda belgelendirme işlemi ortalama 1-2 gün içerisinde tamamlanacaktır.

SASO Belgesi almadan önce Suudi Arabistan tarafından yetkilendirilmiş denetçiler ihracat yapacağınız ürünleri gelip inceleyecek ve uygunluk konusunda bir sorun olmadığına dair bir rapor hazırlanacak. Bu aşamadan sonra gerekli harçlar ve tutarlar yatırıldıktan sonra belgelendirme işlemini sona erecek.

Gümrük Birliği Deklarasyonu

Gümrük Birliği Deklarasyonu

Gümrük Birliği Deklarasyonu

Avrasya Gümrük Birliği

Avrasya Gümrük Birliği

Avrasya Birliği ülkelerine yapılacak ihracatlarda ürünlerinizin bu birlik kriterlerine ve yasalarına uygun olduğunu gösterir belgedir. EAC Belgesi kapsamında verilen bu belge için numune testi ve üretim yeri incelemesi gerekmemektedir.

Gümrük Birliği Deklarasyonu 1 yıllık, 3 yıllık ve 5 yıllık süre için alınabilmekte olup belgeye sahip olan ürün TR CU Gümrük Birliği Sertifikası‘nda olduğu gibi birlik veritabanına kayıt edilmekte ve istendiğinde bu veri tabanından kontrol edilebilmektedir.

Ürünlerinizin TR CU Gümrük Birliği SertifikasıGümrük Birliği Deklarasyonu ya da EAC Belgesi kapsamında olup olmadığını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Fiyat teklifi ya da bilgi talepleriniz için ürünleriniz hakkında kısa bir açıklama ve GTİP Kodlarını tarafımıza iletiniz.

Gümrük Birliği Deklorasyonu

Gümrük Birliği Deklorasyonu

ESMA Belgesi, Birleşik Arap Emirliklerine ihracat yapmak isteyen firmaların alması gereken belgedir. Yapacağınız ihracatlarda belge gümrükte talep edilecek ve ihraç edilen ürünün BAE ülke standartlarına gösterecektir.

Belge alımı için proforma fatura, varsa ihracat yapacağınız ürünlere ait kalite belgeleri ( CE Belgesi, TSE Belgesi vb. ) tarafımıza göndermeniz belge alım işlemini hızlandıracak ve belge maliyetini düşürecektir. Belge için sizden istediğimiz belgeleri tarafımıza gönderdikten sonra ESMA Belgesi için resmi bir incelemeye gelinecek ve ürünler sizin istediğiniz bir yerde incelenecek uygunluğu kontrol edilecek.

Esma Belgesi alımı ortalama 2-3 gün sürmektedir. Bu sebeple yapacağınız sevkıyattan  önce bize ulaşarak gerekli bilgileri alınız. Aksi taktirde ihracat sonrası Birleşik Arap Emirlikleri gümrüğünde sorun yaşayabilirsiniz.

ESMA Belgesi alım süreci ve fiyat teklifleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

VDE Belgesi & Sertifikası; Alman VDE Kurumu tarafından verilen bir belgedir. Bu kurum Elektrik ve Elektronik ürünlerle hakkında çeşitli test ve standardizasyon hazırlamaktadır.

VDE Belgesi Sertifikası

VDE Belgesi Sertifikası

VDE Belgesi & Sertifikası Kapsamı

 • Güç sistemlerinin kurulması – VDE 0100
 • Gerilimleri 1000 Volt’un altında olan yüksek gerilim sistemlerinin kurulması – VDE 0105
 • Elektronik cihazlarla yapılan elektriksel kurulumlar – VDE 0113
 • Güç sitemi kurulumlarında kullanılacak elektronik cihazlar – VDE 0160
 • Transformatörler – VDE 0550/0551
 • Elektrikli ev aletleri ve benzeri amaçlı aletlerin güvenliği – VDE 0700
 • Ev kullanımı ve benzeri amaçlı şebekeye bağlı elektronik cihazlar ve bunların aksesuarları – VDE 0860

VDE Belgesi & Sertifikası alımı ve belge alımından sonra devlet desteklerinden faydalanabilmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

GS Sertifikası & Belgesi; Almanca Geprüfte Sicherheit yani Güvenlik Testi anlamına gelen kelimelerin baş harflerinden oluşan GS Belgesi Alman kalite belgesidir.

Belge alım süreci temel teknik ve güvenlik şartları ile bunun yanında üretim sisteminin, imalat hattının standart şartlarına göre denetimini kapsamaktadır.

GS Sertifikası & Belgesi

GS Sertifikası & Belgesi

 

GS Sertifikası & Belgesi Kapsamı

 • Ev Aletleri
 • Sanayi Ekipmanları ve Donanımları
 • Büro Ekipmanları ve Malzemeleri
 • Elektrik Ürünleri

Belge alımından sonra belgenin geçerliliği için yıllık denedim prosedürü bulunmaktadır.

GS Sertifikası & Belgesi alım süreci ve bu belgenin alımı sonrası devlet destekleri başvuru süreci hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.